İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2016 TÜBİTAK 47. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI İSTANBUL ASYA BÖLGE FİNALİ MALTEPE CEVAHİR OTEL´DE YAPILDI.

2016 TÜBİTAK 47. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI İSTANBUL ASYA BÖLGE FİNALİ MALTEPE  CEVAHİR OTEL´DE YAPILDI.

22-25 Mart 2016 tarihlerinde Maltepe Cevahir Otel´de düzenlenen 47. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Finali´ne Ataşehir İlçesinde yer alan okullardan 9 proje katıldı. İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi yarışmada 6 proje, Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Ataşehir Okyanus Anadolu Lisesi, ve Özel Denizatı Anadolu Lisesi birer proje ile ilçemizi bölge sergisinde temsil etti. Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yarışmada ilçemizi temsil eden tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Türkiye finaline katılacak proje öğrencilerine ve danışmanına başarılar diliyoruz.

 

2016 TÜBİTAK 47. ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI

İSTANBUL ASYA BÖLGE FİNALİ-22-25 MART 2016-ATAŞEHİR OKULLARI

 

PROJE ADI

PROJE ALANI

PROJE DANIŞMANI

ÖĞRENCİ

OKUL

DERECE

1

ATIKSU ARITIMINDA ALTERNATİF: ZEOLİT

COĞRAFYA

MELİKE ÖZER ÇETİNKAYA

(Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu MTAL)

ZEYNEP BİGE AKGÖL

MUHAMMET AKAT KARAGÖZ

İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ

BÖLGE FİNALİNE KATILDI

2

DEĞERLER EĞİTİMİNDE ALTERNATİF YAKLAŞIMLAR

DEĞERLER EĞİTİMİ

ERŞAH KAYAPINAR

İREM BEYZA URALCAN

SANEM SU DÖRTTEPE

(Üsküdar Hüseyin Avni Sözen AL)

İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ

BÖLGE 3.LÜĞÜ

3

GÜMÜŞ NANOPARÇACIK İÇEREN ORGANİK NANO-KREM

KİMYA

İSMAİL ATEŞ

BARIŞCAN MENGELİBOĞA

İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ

BÖLGE FİNALİNE KATILDI

4

ARDIŞIK SAYILAR ÜÇGENİ

MATEMATİK

FATMA YUDUM ÖZER AKYÜZ

AHMET KEMAL AKBUDAK

TUANA KOMUT

İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ

BÖLGE FİNALİNE KATILDI

5

"BUDALA" ROMANINDA DOSTOYEVSKI´DEN GELEN OTOBIYOGRAFIK YANSIMALAR: "SARA, CEZA, TABLO"

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

ŞEREFNUR ATİK

KAYRA TEZCAN

ZELAL DENİZ YILDIZ

İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ

BÖLGE FİNALİNE KATILDI

6

DİLİN ÖZÜDÜR DEYİMLER,

HALKIN SÖZÜDÜR DEYİMLER

TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

ERŞAH KAYAPINAR

BUSE BAŞAK ÖZDEMİR

SEZGİ ÖZTÜRK

İSTANBUL BİLİM VE SANAT MERKEZİ

BÖLGE 1.LİĞİ TÜRKİYE FİNALİSTİ

7

AKILLI BEYAZ BASTON

BİLGİSAYAR

AKİF HÜSEYİN ÖZMERCAN

OĞUZHAN SELVAN

CAN SEVİNÇ

İSTANBUL ATAŞEHİR D. SABANCI MESLEKİ VE TEKNİK

ANADOLU LİSESİ

BÖLGE FİNALİNE KATILDI

8

BARBİE BEBEK GENÇLERİMİZ

SOSYOLOJİ

ÖZGE İPEK

ZEYNEP HAVADIR

SEZİN YÜKSEL

İSTANBUL ÖZEL ATAŞEHİR OKYANUS ANADOLU LİSESİ

BÖLGE FİNALİNE KATILDI

9

BANKAMATİK KARTLARININ ORTADAN KALDIRDIĞI BİR MESLEK

OLARAK MUTEMETLİK: SÖZLÜ TARİH ÇALIŞMASI

TARİH

EMRE GÖFNER

KEREM CANITEZ

BAHAR ERYÜREK

İSTANBUL ÖZEL DENİZATI ANADOLU LİSESİ

BÖLGE FİNALİNE KATILDI

Proje sayısı ve branşlara göre alfabetik sıralanmıştır.

 

Bölge 1.si olan proje 1-6 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak Türkiye Finalinde yarışacaktır.

 

  28-03-2016      28-03-2016                                                                      

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.