İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATAŞEHİR İLÇESİ 10 KASIM 2015 ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

ATAŞEHİR İLÇESİ 10 KASIM 2015 ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

ATAŞEHİR İLÇESİ 10 KASIM 2015 ATATÜRK´Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI

            Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde 10 Kasım 2015 Salı günü  İlçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile halkımızın geniş katılımıyla gerçekleşen törende saygıyla,rahmetle anıldı.


            Ataşehir Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ile Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Makamlarınca Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Akabinde çelenk sunmak isteyen Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütlerince de çelenk sunumuna devam edildi. Program sunucumuz Barış SÜMEN tarafından yapılan anonsla Çelenk Sunum Töreni; sirenlerin çalınması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

            Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından 10 Kasım Atatürk’ü Anma programına Burçak Eyüpoğlu Kolejinde devam edildi. Habire Yahşi Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan buradaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Habire Yahşi Anadolu Lisesi Öğretmeni Seçil OYLUKAN, "Bugün tüm dünyanın büyük ve saygın bir lider olarak kabul ettiği Mustafa Kemal, verdiği mücadele ve kazandığı zaferlerle, elde ettiği başarıyı gençlere ve bu ülkenin genç ruhlu çalışkan nesillerine bırakmıştır. Dünyanın az sayıda yetiştirdiği devlet adamı ve kahramanlardan biri olan Mustafa Kemal Atatürk, insanlık ülküsünün açık ve seçkin önderi, Türk ulusunun uygarlık güneşi olarak yaşadı ve yaşayacaktır" dedi. Yapılan konuşmanın ardından, Habire Yahşi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından oluşturulan "Mustafa Kemal Destanı" adlı oratoryonun sunumundan sonra; Turan ÇELEBİ koordinatörlüğünde İlçemiz Öğretmenleri Halk Oyunları Ekibince (ATAFOLK) Zeybek Oyunu sahnelendi. Sonrasında Ataşehir İlçe Kaymakamımız Sayın Zafer KARAMEHMETOĞLU tarafından yapılan günün anlam ve önemine ilişkin konuşmanın ardından; Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğünün katkılarıyla "Osmanlı Döneminden Belgelerle ATATÜRK" temalı sergi; protokol, öğrenci ve öğretmenlerimizce ilgiyle ziyaret edildi.

 

            Anma Programı, Ataşehir İlçe Kaymakamı Sayın Zafer KARAMEHMETOĞLU, Garnizon Komutanı Fehmi BİLGİN, Belediye Başkanı Sayın Battal İLGEZDİ, Belediye Başkan Yardımcısı İlhami YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ertuğrul BİLİCAN ve Daire Müdürleri, öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla sona erdi. 

 

 

                                                                                                            Ertuğrul BİLİCAN

                                                                                                                                   Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

10 kasım 10 kasım

 

 

 

 

 

 

 

10 kasım 10 kasım

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.