İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

CUMHURİYETİMİZİN 92. YILI KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZİN 92. YILI KUTLU OLSUN

Sevgili Ataşehirliler,

Değerli mesai arkadaşlarım

Ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler,

 

     Bu yıl 92. Yıldönümünü kutladığımız cumhuriyet, tüm imkânsızlıklar içinde inancını kaybetmeden yola çıkanların inşa ettiği büyük bir ötekini dinleme ve anlama rejimidir. Tarihsel arka planı asırlar öncesine ve Türk ulusunun kadim geçmişine dayanan; cumhuriyet rejimi, nihayet hak eden bir millette, hak ettiği yeri bulmuştur.

 

     Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının önderliğinde başlayan bu hak ediş süreci, her ne kadar sancılı ve meşakkatli olsa da nihayetinde Büyük Türk Milleti’nin azmi ve kararıyla başarıyla sonuçlanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Milleti’nin karakterine en uygun rejim olarak tanımlanan Cumhuriyet, 92.yılına olgunlaşarak ve büyük bir gelişim göstererek bugüne ulaşmıştır. 100. yılına ramak kala ümit ediyorum ki; Türkiye Cumhuriyeti, kendi içinde ve bölgesinde daha güçlü ve küresel anlamda da itibarı ve gelişmişliği zirvede olan bir devlet olarak payidar kalacaktır. Böylelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” öngörüsü ve “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşma” nasihati de yerini bulacaktır.

 

     Bu anlamda; geleceğimizin teminatı siz sevgili öğrenciler, üzerinize düşen büyük bir sorumluluk olduğunu asla unutmayacak ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey Yükselen yeni nesil, Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz” nasihatini ve emrini asla unutmayacaksınız.

 

     Yine öğrencilerimizin emanetçisi siz saygıdeğer yönetici ve öğretmen arkadaşlarım, sizlerin de unutmaması gereken hakikat şudur: Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; -“Yeni kuşak en büyük cumhuriyetçilik dersini bu günkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.”  ve yine O diyor ki: “Öğretmenler!... Cumhuriyet sizden; fikren, ilmen, fennen, bedenen, kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli, bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.”  Hiç şüphesiz ki bugünün küçükleri ama yarının büyükleri öğrencilerimize karşı görevimizi  asla unutmamalıyız.

 

     Nihayetinde, “vatanını en çek seven, ona en çok hizmet edendir” düsturu hepimiz için bir ahlak ve görev ilkesi olmalıdır.

 

     Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 92. Yılının Ataşehir’imize, ülkemiz ve milletimize sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarımın ve Ataşehir halkının, velilerimizin ve geleceğimizin teminatı ve cumhuriyetimizin sarsılmaz bekçileri olan öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, eğitim camiamızın tüm paydaşlarına esenlikler diliyorum.

 

 

                                                                                                 Ertuğrul BİLİCAN

                                                                                                                           Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.