İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´ü SAYGI ve ŞÜKRANLA ANIYORUZ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´ü SAYGI ve ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Saygıdeğer Ataşehirliler,                                     

Değerli mesai arkadaşlarım,

Ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz;

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Yüzyıllardır dünya tarihine yön veren ve çağ açıp çağ kapayan devlet adamları yetiştiren Türk Milleti, yetiştirdiği en büyük liderlerden, bağımsızlığımızın mimarı Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yine bir tarih değiştirmiş ve tarih sayfalarına büyük bir destan daha eklemiştir. Milletimizin kurtuluş mücadelesi verdiği dönemde, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak İstiklal mücadelesini başlatan Mustafa Kemal Atatürk, sağladığı birlik ve beraberlik ile ülkemizi düşman işgalinden kurtarmış, millet iradesinin hakim kılındığı, ülke yönetiminde milletin söz sahibi olduğu demokratik bir yönetim şekli olan ve en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i ülkemize armağan etmiştir. Güçlü bir devlet adamı ve lider olarak Mustafa Kemal Atatürk, yeni bir Türk Devleti’nin temellerini atmakla kalmamış, modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliklere imza atmış ve gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır.

Türk milletinin bağrından çıkardığı Mustafa Kemal Atatürk, son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem ve evrensel düşünce yapısı, onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği dünyanın en güçlü devletleri arasına girme hedefi için hızlı adımlarla koşmakta, siyasal sistemi, dinamik ekonomisi, iç ve dış politikadaki barışçıl tutumu ve güçlü ordusuyla çok büyük bir ülke olarak göz kamaştırmaktadır.

10 Kasımlar, Mustafa Kemal Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür. Bu duygularla “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, saygı ve şükranla anıyor, Ataşehir eğitim ailesine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

 

                                                                                                            Ertuğrul BİLİCAN

                                                                                                                               Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.