İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘HAYDİ – HAYATI KUCAKLA – YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİMİ’ PROJESİ İLÇEMİZDE UYGULANIYOR.

‘HAYDİ – HAYATI KUCAKLA – YAŞAM BECERİLERİ EĞİTİMİ’ PROJESİ İLÇEMİZDE UYGULANIYOR.

İstanbul Valiliğince İstanbul Kalkınma Ajansı Mali Desteği ile yürütülmekte olan Haydi – Hayatı Kucakla – Yaşam Becerileri Eğitimi’ Projesi Ataşehir’de uygulanıyor.

 Ataşehir Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulundaki proje uygulamalarını görmek amacıyla Ataşehir Kaymakamı Sayın Zafer KARAMEHMETOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ertuğrul BİLİCAN, Yazı İşleri Müdürü Sayın Selma ÖZKAYA, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sayın Hüseyin AYDIN, Ataşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Muhammet ERCİK okulu 26.04.2016 tarihinde ziyaret ettiler. Öğrenci ve velilere yönelik verilen Yaşam Becerileri Eğitimleri hakkında bilgi alan heyet, proje kapsamındaki oyun temelli faaliyetlere katılarak projenin önemine vurgu yaptılar. Çatışma çözme, problem çözme, stres ve stresle baş etme,   arabuluculuk,   yaratıcı düşünme,   farklılıklarla başa çıkma, zaman yönetimi, hedef  ve hobi belirleme, planlama ve organizasyon, öncelik belirleme,  karar verme becerileri,   anne ve baba tutumlarının farkında olma, çocukta davranış değiştirme, çocukla kaliteli zaman ve  empati kurma projenin eğitim içeriğidir.

 Proje, İstanbul’da 22 ilçede eş zamanlı olarak uygulanmaktadır.

Proje ile; İstanbul’ daki çocuklara, gençlere ve yakın çevrelerine yönelik bütünsel bir yaşam becerileri eğitimi modeli geliştirilmesi, uygulanması ve yaygınlaştırılması yoluyla, aile, okul ve arkadaşları kapsayıcı koruyucu bir çevre oluşturulması hedeflenmektedir.                                                        

Yaşam becerileri eğitimi , formatör öğretmen eğitim programı,öğretmen eğitim programı, aile eğitim programı ve öğrenci eğitim programı için tasarlanmıştır.

Formatör eğitimleri, Ataşehir Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulunda ilçemiz 15 Rehber Öğretmenine verilmiştir.

Öğretmen Eğitimleri, 3  Formatör Öğretmen tarafından  ilçemizdeki 51 öğretmene 3 etapta Yaşam Becerileri Eğitimi Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulunda, Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulunda ve Sait Cordan Ortaokulunda verilmiştir.

Aile ve Öğrenci Eğitimleri ise Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu ve Ali İhsan Hayırlıoğlu Ortaokulunda Nisan-Mayıs 2016 da verilmektedir.

 

27-04-201627-04-201627-04-201627-04-2016

 

 

 

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.