İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE YAPILAN 2015 YILI PROJE EKİBİ ÇALIŞMALARI"2015 YILI PROJE BAŞVURULARIMIZ

Ataşehir İlçesinde 25.02.2015 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul BİLİCAN ve Şube Müdürümüz Sayın CemalettinSAYDAM’ın katılımıyla‘İlçe Hibe Projeleri’ konulu bir toplantı yapılmıştır.

Toplantıda İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 Mali Destek Programı Kapsamında ilçemize hibe kazandırmak için bir çalışma ekibi kurulmasına karar verilmiştir.

Aşağıda ismi bulunan Proje Ekip üyelerinin proje yazım süresinde çalışmalarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Toplantı odasında yapmışlardır.

 

No

Adı Soyadı

Çalıştığı Kurum

Görevi

1

Meltem ÖĞTEN

Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu

Müdür Yardımcısı/İlçe Proje Koordinatörü

2

Şule YAĞLI

İstanbul BİLSEM

Müdür Yardımcısı

3

Gülçim KÖROĞLU

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi

Müdür Yardımcısı

4

Gülnihal Aydın GÖKÇEN

Mevlana Mes. Tek. Anadolu Lisesi

Müdür Yardımcısı

5

Baran ERGÜN

Mevlana Mes. Tek. Anadolu Lisesi

Müdür Yardımcısı

6

Bestem ATAR

Dr. Nureddin Erk Perihan Erk Mes. Tek.Anadolu Lisesi

Müdür Yardımcısı

7

Safiye AYGÜN

Fahriye Vandemir Anaokulu

Öğretmen

8

Bora CANPOLAT

Dr. Nureddin Erk Perihan Erk Mes. Tek.Anadolu Lisesi

Rehber Öğretmen

9

Emre ANDER

İbrahim Müteferrika Tek. veEnd. Meslek Lisesi

Meslek Öğretmeni

10

Dilek ANDER

İbrahim Müteferrika Tek. veEnd. Meslek Lisesi

Meslek Öğretmeni

11

Gülay KARTAL

Ataşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Ziraat Yüksek Mühendisi

12

Nur ŞENTÜRK

Ataşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

Gıda Yüksek Mühendisi

 

Yapılan özverili çalışmalar sonucunda;

 

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2015 YILIMALİ DESTEK PROGRAMI İÇİN;

 

  1. Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı için;  969.000 TL bütçeli ‘Haydi Gel Hayata Bağlan’ adlı bir proje ile başvurduk.  Projemize Ataşehir Kaymakamlığı ortak, Ataşehir İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Bağımsız Yaşam Derneği iştirakçi olarak katılmıştır.
  2. Ataşehir Kaymakamlığı adına Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi Mali Destek Programı için; 881.483,12 TL bütçeli ‘Yaratıcılıkta ve Tasarımda Ben de Varım’ adlı bir proje ile başvurduk. Projemize Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iştirakçi olarak katılmıştır.
  3. Ataşehir İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı için;  1.463.020 TL bütçeli ‘Ataşehir’de Yarınlarımız İş’te Kadınlarımız’ adlı bir proje ile başvurduk.  Projemize Ataşehir Kaymakamlığı ortak, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü,  Ataşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ekolojik Tarım Organizasyon Derneği İstanbul Şubesi, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü iştirakçi olarak katılmıştır.

 

Bu projeler dışında;

 

  1. İstanbul Valiliğinin,  İstanbul Kalkınma Ajansı Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı için hazırladığı;  1.290.000 TL bütçeli ‘Haydi-Hayatı Kucakla- Yaşam Becerileri Eğitimi Projesi’ ne Ataşehir Kaymakamlığı ortak olmuştur.
  2. Ataşehir Belediyesinin, İstanbul Kalkınma Ajansı Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı için hazırladığı;  1.096.768 TL bütçeli ‘Yeni Hayat Projesi’ ne Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortak olmuştur.
  3. Ataşehir Belediyesinin, İstanbul Kalkınma Ajansı Kadın İstihdamının Artırılması Mali Destek Programı için hazırladığı;  1.231.705 TL bütçeli ‘Ataşehir Kadın Toplum Merkezi Projesi (ATAKOME)’ ne Ataşehir Kaymakamlığı ortak ve  Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iştirakçi olmuştur.

 

AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS+ KAPSAMINDA HAZIRLADIĞIMIZ PROJELERİMİZ İSE;

 

  1. Ataşehir Halk Eğitim Merkezinin, KA2 - CooperationforInnovationandthe Exchange of GoodPractices - Strategic PartnershipsForAdultEducation kapsamında hazırladığı KA 2 ‘TeachingAdultsLanguages Using IT’ Projesine Ataşehir Kaymakamlığı ortak olmuştur.

 

  1. Global Egitim Kültür ve İletisim Derneğinin, KA1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında hazırladığı ‘EnhancingQualityAssurance in EU Project Management’ Projesine Ataşehir Kaymakamlığı ortak olmuştur.

 

İstanbul Kalkınma Ajansı 2015 yılı Mali Destek Programları proje başvuru sonuçları 2015 Haziran ayında açıklanacaktır.

Avrupa Birliği 2015 Erasmus + Plus Projeleri başvuru sonuçlarının da 2015 Haziran ayında açıklanması beklenmektedir.

projeprojeprojeprojeprojeproje

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.