İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul BİLİCAN´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı" 

     24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI 

 

      Millet Mektepleri´nin açılışı ve Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü 1981 yılından bu yana Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

       Bu gün öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

       Öğretmenlik, insanlık tarihinin değeri maddiyatla ölçülemeyen ölümsüz mesleğidir. İnsanların ihtiyaç duyduğu bilgiyi, bilgi kaynaklarını, bilgiye ulaşma yollarını ve en önemlisi bilgiyi kullanmayı öğretendir öğretmen.

        Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir. Toprağa atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendini feda etmesi gibi, öğretmen de hayatını şerefli mesleği uğruna adayabilmektedir.

        Bir insanı kurtarmanın bir alemi kurtarmak olduğu bilinciyle hareket eden öğretmen, kendisine emanet edilen neslin iyi bir şekilde yetişmesine engel olacak unsurlarla mücadele ederken hiç bir ihmale meydan vermeyen cefakarca çabanın da hep içindedir.

        Öğretmen bir aynadır. Öğretmene bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görürler. Öğretmen bir ayna olarak, kendine çok iyi bakan, muhatabı olan insanı/çocuğu çok seven, dolayısıyla çok sevilendir.

       Dünya var oldukça en temiz, en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Zira öğretmenler insanlığın adsız mimarları ve gelecek aydınlık günlerin yol göstericileridir.

        Başöğretmen Atatürk´ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözüyle ifade ettiği gibi, toplumların yapısının oluşturulmasında, devletlerin temel taşlarının atılmasında en önemli rol öğretmenlerin olmuştur.

        Bu duygu ve düşüncelerle Ataşehir eğitim ailemizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken, göreve yeni başlayandan en kıdemlisine kadar, her daim gönülleri genç öğretmen arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımı, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ahirete irtihal etmiş öğretmenlerimize rahmet ve minnet duygularımı sunuyorum.

 

 

 

                                                                                            Ertuğrul BİLİCAN

 

                                                                                 Ataşehir İlçe milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.