İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul BİLİCAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul BİLİCAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Sevgili Ataşehirliler,

Değerli Mesai Arkadaşlarım

Ve Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler,

 

19 Mayıs 1919´da Atatürk´ün Samsun´a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp, 29 Ekim 1923 tarihinde de "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Bugün; bize hükmeden, bizi tutsak etmeğe çalışan kuvvetlere bütün dünyanın gözü önünde meydan okuduğumuz günün yıldönümüdür. Bizler geçmişte olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimize sahip çıktığımızı tüm dünyaya ispatladığımız içindir ki, Cumhuriyet Bayramının 93. yıldönümünü inanç ve kararlılıkla kutlayabiliyoruz. 

Binlerce yıldır yaşadığımız bu coğrafyada nice savaşlar, nice afetler, nice yıkımlar yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal’in yaktığı bağımsızlık ateşinin özgürlük mücadelemizin son halkası olduğunu düşündük. Aradan geçen yaklaşık 100 yıla rağmen barış içinde yaşadığımız ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya maruz kaldık. Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, İzmir’i işgal eden Yunanlılara ilk kurşunu sıkan gazeteci Hasan Tahsin’i çıkaran bu bereketli topraklar; 15 Temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i ve 246 şehidini de bağrından çıkarmıştır.

Bizi tutsak etmek isteyen güçler başarılı olamaz; çünkü Anadolu; elleri nasırlaşmış, yüreği tunçlaşmış, vatan vatan diye erkeğinin yanında  kundaktaki çocuğu ile cepheden cepheye koşan anaların yurdudur. Çünkü Anadolu; özgürlük için kanlarını düşünmeden dökenlerin, canlarını hiçe sayanların, düşmanın topuna güllesine göğsünü siper edenlerin  yurdudur. Bu nedenlerden dolayı, büyük bir imparatorluktan Cumhuriyet’e doğru giden yolu çok iyi bilmek, anlamak, kavramak ve her daim hatırımızda canlı tutmak zorundayız. Çünkü bu süreç yüce devletimizin bekası ve ulusumuzun geleceği, huzur ve refahı açısından çok önemli bir kılavuzdur. Mustafa Kemal Atatürk´ün rehberliğinde ve önderliğinde büyük Türk Milleti´nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza değin yaşatılması çocuktan kadına, yaşlıdan gence herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu büyük günün 93. yıldönümünde, tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlarımın, Ataşehir halkının, velilerimizin, geleceğimizin teminatı olan değerli ve biricik öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, vatanı uğruna seve seve canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

               

                                                                                                                                   Ertuğrul BİLİCAN

                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                                

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.