İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ YEREL BASININA YÖNELİK EBA V2 HAKKINDAKİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ZÜBEYDE HANIM HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ SALONUN’DA YAPILDI.

İLÇEMİZ YEREL BASININA YÖNELİK EBA V2 HAKKINDAKİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ZÜBEYDE HANIM HİZMETİÇİ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ SALONUN’DA YAPILDI.

 Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlediği programlarda EBA V2´yi tanıtıyor. Programın ilk ayağında, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları, Bilgisayar Teknolojileri öğretmenlerine , İl Milli Eğitim koordinatörleri, uzman öğretmenlerce tanıtımı yapılmış, programın ikinci ayağında her okulda o okulun öğretmen, öğrenci ve velilerine bilgilendirme yapılmıştır. MEB tarafından oluşturulan EBA V2 (Eğitim Bilişim Ağı) çevrimiçi bir sosyal eğitim ve paylaşım platformudur. EBA V2´ye öğretmenler özel hazırladıkları içerikleri istediği gibi yükleyebilirken (video, slayt, fotoğraf, yazılı görsel ve işitsel her türlü metinler), yine başka öğretmenler tarafından paylaşılan not ve sunumlara rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Bakanlığın oluşturduğu teknik ve uzman kadro tarafından uygunluğu onaylandıktan sonra erişime açılan bu içerikler, bir çok deneyim ve kazanımların bir havuzda toplanarak, öğrenci öğretmen ve veliler başta olmak üzere , şifre edinen herkesin istifadesine sunulmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul BİLİCAN ise 29.03.2016 Çarşamba günü ilçemiz yerel basınına yönelik EBA V2 hakkındaki bilgilendirme toplantısını Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul BİLİCAN konuşmasında EBA V2’nin Teknolojiyi bir amaç olarak değil bir araç olarak kullanmak amacıyla tasarlanan sosyal bir eğitim platformu olduğuna, . Öğrencilerin ezberci zihniyetten kurtularak kendi başına karar verebilen ve kendi kendine öğrenebilen bireyler olmasını sağlayacağına vurgu yapmış olup,  Ayrıca Öğretmen ve öğrenciler başta olmak üzere eğitimin tüm paydaşları için tasarlanan EBA’nın amacını şu şekilde sıralamıştır.

•              Farklı, zengin ve eğitici içerikler sunmak,

•              Bilişim kültürünü yaygınlaştırarak eğitimde kullanılmasını sağlamak,

•              İçerikle ilgili ihtiyaçlarınıza cevap vermek,

•              Sosyal ağ yapısıyla bilgi alışverişinde bulunmak,

•              Zengin ve gittikçe büyüyen arşiviyle derslere katkı sağlamak,

•              Bilgiyi öğrenirken aynı zamanda yeniden yapılandırabilmek ve bilgiden bilgi üretmek,

Farklı öğrenme stillerine (sözel, görsel, sayısal, sosyal, bireysel, işitsel öğrenme) sahip öğrencileri de kapsamak,

•              Bütün öğretmenleri ortak bir paydada buluşturarak eğitime el birliğiyle yön vermelerini sağlamak

İlçemiz yerel basınına yönelik EBA V2 hakkındaki toplantıya Şube Müdürlerimizden Ali EROĞLU, Orhan KUZU, İbrahim ALTUNDAL, Mehmet Cevher KARAKAYALI ve Ercan METİN katılmışlardır. 

 30-03-201630-03-2016

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.