İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ´Ataşehir´de Yarınlarımız İş´te Kadınlarımız Projesi´ kapsamında açılan tesisleri ziyaret etti.

Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ´Ataşehir´de Yarınlarımız İş´te Kadınlarımız Projesi´ kapsamında açılan tesisleri ziyaret etti.

28.09.2016 tarihinde Ataşehir Kaymakamı Sayın Zafer KARAMEHMETOĞLU, Yazı İşleri Müdürü Sayın Selma ÖZKAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul BİLİCAN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sayın Hüseyin AYDIN, Ataşehir İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Muhammet ERCİK Ataşehir’de Yarınlarımız İş’te Kadınlarımız Projesi kapsamında kurulan tesisleri Basın Mensupları ile birlikte ziyaret etti. 

 

       Proje kapsamında,

  • Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Giyim Üretim Teknolojisi Atölyesi,
  • Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde Prefabrik Anaokulu,
  • Cahit Zarifoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Çocuk Bakım Elemanı sınıfı,
  • Ataşehir Halk Eğitimi Küçükbakkalköy Kurslar Şubesinde Aşçı Yardımcısı Atölyesi,
  • Ataşehir Cemile Besler Halk Eğitim Kurslar Şubesi Seramik Atölyesi,
  • Ataşehir Halk Eğitim Küçükbakkalköy Kurslar Şubesinde Çini İşlemeciliği Atölyesi,
  • Ataşehir Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi yan bahçesindeki arsaya Mantar Üretimi ve İşleme Teknolojisi - Mantar Yetiştiriciliği Eğitim ve uygulama seraları kuruldu.

 

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi  ile 107 kadına düz dikiş, aşçı yardımcılığı, seramik, çini, çocuk bakım elemanı, mantar yetiştiriciliği kursları verildi. Kursiyer çocuklarına ücretsiz bakım hizmeti verildi. Bu şekilde, 20 çocuk, anneleri mesleki eğitim alırken Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nde bakım hizmeti alıyordu.

Kurslarımız devam ederken İŞKUR Kadıköy Bölge Müdürlüğü meslek danışmanları ve  Halk Eğitim Merkezi Rehber öğretmenimiz kursiyerlerimize seminerler  verdi.

Kursiyerlerimize sektörel bilgilendirme toplantıları yapıldı ve sektörel geziler yapıldı.

İŞKUR’un işbaşı eğitim projesi için kursiyerlerimize uygun iş imkanları arandı. Çocuk bakım elemanı kursiyerleri ve aşçı yardımcısı kursiyerlerimizin bir kısmı bu imkana kavuştu.

İŞKUR Kadıköy Hizmet Birimiyle yaptığımız işbirliği ile KOSGEB tarafından iş kurma fikri olan 20 kadına 70 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 11-21 Temmuz 2016’da İstanbul Aydın Üniversitesi Kadıköy Yerleşkesinde verildi. Ayrıca, 58  kursiyer kadın Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin 20.06.2016-14.07.2016 tarihleri arasında  verdiği 24 saatlik Girişimcilik kursunu almıştır.

10 kursiyer kadın şu anda farklı kurumlarda çalışmaktadır. Ayrıca bazı kursiyer kadınlar evde dikiş tadilatı yapmakta, bazı kadınlar da sipariş ile pasta ve mantı yapmaktadırlar.

Projemizin devamında yeni kurslar açılacak olup müracaatların Ataşehir Halk Eğitimi Merkezi’ne yapılması gerekmektedir.

07-10-201607-10-201607-10-201607-10-2016

 

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.