İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇINARIN GÖLGESİNDE"

"ÇINARIN GÖLGESİNDE"

 Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının 2. Döneminde başlatılan "Çınarın Gölgesinde" projesiyle ilgili, 16/02/2017 tarihinden 20/02/2017 tarihine kadar öğretmenlere tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapıldı. Toplantılara bizzat Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul BİLİCAN başkanlık ederek, proje hakkında bilgilendirme yapmasının ötesinde "Çınarın Gölgesinde" projesine sahip çıktığını gösterdi.

Bu amaçla Okul Müdürleri başta olmak üzere proje ile ilgili tüm branş öğretmenleri yapılan toplantılarla ayrı ayrı bilgilendirildi.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul BİLİCAN, "Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, sadece şikâyet edenlerden olmak yerine sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek adına hazırladığımız "Çınarın Gölgesinde" projesiyle, sahip olduğumuz değerlerimizi yeni nesillerimize aktarmayı hedefledik. Projemizi iki temel üzerine kurduk. Bunlardan birincisi okuma, İkincisi değerler eğitimi. Okumayan bir toplum gelişemez, değersiz bir toplum ise sahip olduğu bilgiyi insanlığın zararına kullanmaktan çekinmez." Dedikten sonra proje hakkında şu bilgileri verdi;

Ataşehir´deki ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullarda başlayan proje okuma ve Değerler Eğitimi üzerine kurulu 12 adet alt projeden oluşmaktadır. Tüm okullarda başlatılan "Kitap Okuma Saati" uygulamasından oluşan "Oku-Yorum", kitap okuma konusunda kamuoyu oluşturmayı hedefleyen "Ataşehir Okuyor Farkındalık Okumaları", Darülaceze sakinleriyle yürütülen "Çınarlar Fidanlarla", TSÇV Metin Sabancı Özel Eğitim Okullarıyla yürütülen "Hepsi Bir İnci" gibi sosyal sorumluluk projeleri, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatının konu edilerek değerlere vurguların yapıldığı tiyatro oyunundan oluşan "İzli-Yorum" projeleri, "Çınarın Gölgesinde" projesinin bazı alt projelerini oluşturuyor.

   Proje kapsamında yapılan çalışma ve etkinliklerle Çınar misali köklü, güçlü ve sağlam medeniyetimizin gölgesinde ilim ve hikmeti, insani ve ahlaki değerleri yeni nesillerimize aktarmaya çalışıyoruz dedi.  

 

05-04-201705-04-201705-04-201705-04-2017

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.