İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE FİNALİNDE 3 BİRİNCİLİKLE TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ!

TÜBİTAK LİSE ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ BÖLGE FİNALİNDE 3 BİRİNCİLİKLE TÜRKİYE FİNALLERİNDEYİZ!

TÜBİTAK 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Asya Bölge Finalinde İlçemiz okulllarından, Kimya, Biyoloji ve Fİzik alanlarında 3 projemiz 1'incilik, Kimya alanında 1 projemiz 2'ncilik,

Türk Dili ve Edebiyatı Alanında 1 Projemiz de 3'ncülük ödülü almıştır.

İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Davut Mert AHMETOĞLU ve Mert Ali KILIÇ'ın Hazırlamış oldukları Karbon Temelli Yeni Tip Nanobiyokompozit Malzeme Üretimi ve İlaç Salınımı Uygulaması Projesi, İsmail ATEŞ'in danışmanlığında Kimya alanında Birinci olarak Türkiye Finallerinde ilçemizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

Özel Anabilim Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencilerinin hazırlamış oldukları Biyoloji alanıda, İstanbul Beykoz Korusu Flora Ve Fauna Elemanları Kullanılarak, Dijital Araçlar İle Desteklenmiş Bir Biyoloji Müzesi Oluşturma ve  Fizik alanında, Kuantum Nokta Katkılı Bor Kaynaklı Hidrojen Yakıt Pili Projeleri Birincilik alarak Türkiye Finallerinde ilçemizi temsil edeceklerdir.

Kimya ve Türk Dili ve Edebiyatı alanlarında 2.'lik ve 3.'lüğü Özel Anabilim Fen ve Teknoloji Lisesi ve Özel Ataşehir Doğa Anadolu Lisesi öğrencileri almıştır.

Böylelikle 12 alanda katılım sağlanan TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında; 3 alanda 1'incilik alan projelerimiz ilçemizi Türkiye Finallerinde temsil etmeye hak kazanmıştır. Emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve eğitimcilerimizi kutlar, Türkiye finallerinde başarılar dileriz.

21-03-2022

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.