İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 Ataşehir Eğitim Vizyonu Çalışmaları

2023 Ataşehir Eğitim Vizyonu Çalışmaları

2023 Ataşehir Eğitim Vizyonu Kapsamında Hazırlanan Eylem Planı Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

2023 Ataşehir Eğitim Vizyonu kapsamında önceki aylarda yapılan çalıştaylar ve komisyon toplantılarının ardından oluşturulan eylem planı, vizyonun gerçekleşeceği en temel birimler olan ilçemiz okullarının bilgisine sunuldu. Tüm kademelerdeki okulların vizyon ile ilgili müdür yardımcıları ile anaokulu ve bünyesinde anasınıfı bulunan okullarda, bulunduğu okulda en fazla süre görev yapmış olan okul öncesi öğretmenleri ile bir araya gelindi.

Toplantının hazırlık çalışması toplantıdan bir gün önce, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul BİLİCAN başkanlığında gerçekleştirildi. Üst kurul üyeleriyle bir araya gelen Sayın BİLİCAN hazırlanan eylem planı çerçevesinde bazı konuların altını çizdi.

2023 Ataşehir Eğitim Vizyonu Kapsamında Farklılık Oluşturacağımız Alanların Başında Okul Öncesi Eğitim Geliyor…

29 Mart 2019 Cuma günü ilçemiz okul müdür yardımcıları ve okul öncesi öğretmenleri ile yapılan toplantının açılışı 2023 Ataşehir Eğitim Vizyonu’ndan sorumlu şube müdürümüz Sayın Nazım YURDAGÜL tarafından gerçekleştirildi. Sayın YURDAGÜL, vizyonun amacına ulaşması için öncelikle dert edinilmesi gerektiğini vurgulayarak bu süreçte yoğun çalışmalar yürüten üst kurul üyelerine teşekkür etti. Ayrıca vizyon kapsamında oluşturulan eylem planının bir çerçeve olduğunu, okulların bu çerçeve dışına çıkarak özgün, yenilikçi uygulamaların öncüleri olabileceklerini vurguladı. Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere Sayın BİLİCAN sahneye davet edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul BİLİCAN, 2015-2019 Stratejik Planı kapsamında mesleki eğitim ve özel eğitime yönelik hedefler belirlenerek bu konuda süreç içerisinde büyük ivme kazanarak farklılık ve farkındalık oluşturulan çalışmalara imza atıldığını dile getirdi. Toplantıya katılan okul öncesi öğretmenlerine hitaben, 2019 yılı Haziran ayı itibariyle kısa vadeli çalışmalarla uygulanmaya başlanacak olan 2023 Eğitim Vizyonu için de okul öncesi eğitimde bir adım öne çıkmayı hedeflediklerini belirtti.

Sayın BİLİCAN, konuşmalarına Ataşehir olarak eğitimde her yıl bir adım ileri giderek günümüzde çevre ilçelerdeki öğrencilerden yoğun talep görüldüğünü belirten sözlerle devam etti. Özel eğitim alanında yapılan projeden de bahseden Sayın BİLİCAN daha sonra sözü üst kurul üyelerine bıraktı.

Üst kurul üyesi ve aynı zamanda ilçemiz Ali Nihat Tarlan İlkokulu Müdürü Sayın Mehmet ISSI, vizyon hakkında temel bilgiler vererek okullardan istenecek verilerden bahsetti. İlçemiz resmi web sayfasında açılan 2023 Ataşehir Eğitim Vizyonu sekmesinde yer alan formlar aracılığıyla tamamlanmış olan ve planlanan çalışmaların raporlandırılarak gönderilmesini rica etti. Daha sonra sözü ilçemiz Nuri Cıngıllıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Osman KARADENİZ aldı. Sayın KARADENİZ mesleki eğitimin öneminden, değerinden bahsederek toplumda mesleki ve teknik eğitime karşı daha saygın bir bakış açısı oluşması için herkesin bunu dert edinmesi, önem vermesi ve çaba göstermesi gerektiğine vurgu yaptı. Eylem planı çerçevesinde meslek okulları için belirlenen hedeflerden bahseden Sayın KARADENİZ daha sonra sözü ilçemiz Şehit Öğretmen Nuriye Ak Anaokulu Müdürü Dr. Özge KARAEVLİ’ye bıraktı. Toplantının açılışında Sayın BİLİCAN’ın okul öncesi eğitime ivme kazandırmayı hedeflediklerini belirten sözlerine vurgu yapan Sayın KARAEVLİ, okul öncesi eğitimle ilgili hedeflerden bahsetti. Saha çalışmaları yürütmek üzere bir alt komisyon oluşturulduğunu ifade eden Sayın KARAEVLİ, güzel çalışmaları yaygınlaştırmak için işbirlikçi bakış açısını benimseyeceklerini ifade ederek okul öncesi eğitimde kalitenin yükselmesi konusunda yapılacak çalışmalara en kısa zamanda başlanacağı bilgisini verdi. Daha sonra söz alan ilçemiz Esatpaşa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sayın Selami YALÇIN ortaöğretim ve din eğitimi ile ilgili hedeflerden bahsetti. Son olarak sahneye gelen ilçemiz Rotary Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Adem SAĞIR, rehberlik faaliyetlerine ilişkin planlanan hedefler hakkında bilgi verdi. Teftiş ve denetim konusunda derin bir tecrübeye sahip olan Sayın SAĞIR, teftiş konusunda önleyici çalışmalar planladıklarını, bu kapsamda ilçede yürütülen inceleme ve soruşturma konularını en aza indirebilmek adına teftiş konusunda okullara yapılacak önleyici rehberlik faaliyetlerinden söz etti. Ayrıca göreve yeni başlayan yöneticiler için bir mentorluk programı planladıklarını dile getiren Sayın SAĞIR teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Toplantının kapanışı Sayın Nazım YURDAGÜL tarafından yapıldı. Toplantıya katılan müdür yardımcılarına ve okul öncesi öğretmenlerine, 2023 Eğitim Vizyonu farkındalığını ölçmeye yönelik bir ön test yapıldı. İyi dilek ve temennilerle toplantıyı kapatan Sayın YURDAGÜL, 2023 vizyonuna ulaşmak için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın önemini vurguladı.

 

29-03-2019 29-03-2019 29-03-2019 29-03-2019
29-03-2019 29-03-2019 29-03-2019 29-03-2019
29-03-2019 29-03-2019 29-03-2019 29-03-2019
29-03-2019  29-03-2019    

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.