İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü Uygulama İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü Uygulama İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Ataşehir Kaymakamı Sn. Bekir DINKIRCI'nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Emniyet Müdürü Dolunay KAYA, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İsmail GÜNDAY, Şube Müdürü Sn. Nazım YURDAGÜL, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Sn. Hüseyin HIŞMAN, İlçe Sağlık Müdürü Fatih KIRKLAR, Ataşehir İlçe Protokol Müdürleri, Üniversite temsilcileri ve Okul/Kurum Müdürleri katıldı.

2022 yılında İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığınca imzalanan Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İşbirliği Protokolü kapsamında İlçe Yürütme Kurulu tarafından Eylül ayı içerisinde yapılması gereken toplanya Ataşehir Kaymakamı Bekir DINKIRCI Başkanlık yaptı.

Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail GÜNDAY'ın açılış konuşması ve Ataşehir Kaymakamı Bekir DINKIRCI'yı takdim etmesiyle başladı.İsmail GÜNDAY, okul güvenliği ile ilgili konular ve ilçemiz okullarındaki uygulamalarla ilgili bilgi verdi.

Ataşehir Kaymakamı Bekir DINKIRCI yüksek öğrenim seviyesinde ilçemizde bulunan üniversite ve yurt yetkililerine yönelik bu kurumlarda güvenlik sorunları, okul ve okul çevrelerinde birimlerince alınması gerekli güvenlik tedbirleri, okul giriş ve çıkış saatlerinde trafik denetimlerinin sıklığı,  gerekli görülen okullardaki eğitim süresi boyunca okul polisi görevlilerinin iş birlikleri hakkında katılımcılar ve yetkilerle istişarede bulundu.  

 İlçe Emniyet Müdürü Dolunay KAYA, Güvenli Okul Projesi kapsamındaki uygulamar ve alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

Ataşehir İlçe Sağlık Müdürü Fatih KIRKLAR da okul sağlık taramalarının eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte faaliyete geçtiğini, öğrenciler ve velilerine yönelik eğitim ve seminer planlamalarının yapıldığı,  tarım, milli eğitim ve sağlık müdürlüğü koordinesinde okul kantinlerinin denetimlerinin yıl içerisinde program dahilinde gerçekleştirileceğini belirtti.

İlçe Tarım Müdürü Hamza ATALAY; Okul kantin denetimleri için Tarım müdürlüğünce kantin denetimlerinde görev yapacak kendi personelleri için ekstra eğitim programı düzenlendiğini belirtti.

Söz isteyen okul müdürleri; okulların belediye, emniyet, sağlık ve tarım müdürlükleri ile ilgili talep ve önerilerini dile getirdiler.

Ataşehir Kaymakamı Bekir DINKIRCI'nın iyi dilek ve temennileri ile toplantı sonlandırıldı.

25-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-202325-09-2023

 

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.