İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın, 21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası ve Bahar Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz İsmail GÜNDAY, 21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası ve Bahar Bayramı dolayısıyla aşağıdaki mesajı yayımlamıştır.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın, 21 Mart Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası ve Bahar Bayramı Mesajı

21 MART 2022

Nevruz; Yeni gün demek. Yeni başlangıçlar ve bahar. Türk dünyasının ve Orta Asyadan  Anadoluya kadar bu toprakların çocuklarının bahar sevincini ifade eden gün. Toprağın bahar neşesinin dallardaki ifadesi, yüzyıllardır aynı toprağın insanlarının yüzüne yansımış.

Türk Dünyası ve Toplulukları ile iyi ilişkiler kurabilmek ve onlarla her alanda iş ve gönül birliği yapabilmek amacıyla 21 Mart nevruz gününü içine alan hafta Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası ilan edilmiştir.

Bizler de bu neşeye ortak oluyor ve Türkü, Kürdü, Farslısıyla bu sevinci paylaşan herkesin Nevruz Bayramını ve Türk Dünyası ve Toplulukları Haftasını kutluyoruz.

 

                                                                     İsmail GÜNDAY

                                                              İlçe Mİlli Eğitim Müdürü

 

22-03-202222-03-2022

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.