İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla aşağıdaki mesajı yayımlamıştır. 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın

Aziz şehitlerimizin kıymetli yakınları, kahraman gazilerimiz...

Yıl 2023. Bin yıldır yaşadığımız bu topraklarda Cumhuriyetimiz yeni bir yüzyıla giriyor. Binlerce yıllık tarihimizden aldığımız güçle, yeni yüzyılın "Türkiye Yüzyılı" olmasını istiyoruz. Bu hedefe ulaşabilmek için ecdadın kahramanlıklarından aldığımız ilhamla çok çalışıyor, pek çok projeyi hayata geçiriyoruz. Elde ettiğimiz her başarıyla biz bunu başaramayız fikrini kırıyor, öğrenilmiş çaresizliğimizi sonlandırıyoruz.

İşte bundan 7 yıl önce gerçekleşen hain darbe girişimiyle "Türkiye Yüzyılına" engel olmak istediler. Karşılarına "Türkiye Yüzyılının Kahramanları" çıktı. Hainlere geçit vermeyen kahramanlar; vatanın üzerine çöken kara bulutlarla beraber, şer şebekeleri ve onların işbirlikçilerini dağıttı. Meydanları dolduran millet bu vatanın sahibi olduğunu tüm dünyaya bir kez daha gösterdi...

Tüm engellemelere inat yarınlarımız olan gençlerimiz "Türkiye Yüzyılının Kahramanları"ndan aldıkları ilhamla "Türkiye Yüzyılını" inşa edecektir.  Bizler de bu hedefe ulaşmak için ne gerekiyorsa yapacak, canla-başla alışacağız. "Türkiye Yüzyılının Kahramanları"na olan vefamızın gereğini yerine getireceğiz.

15 Temmuz'un 7. Yılında ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.

 

 

      İsmail GÜNDAY

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.