İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Okumak, Boş Zaman Etkinliği Değildir.

İstanbul Veli Akademileri Projesi İlçe Koordinatörlüğü ile Emlak Konut Ortaokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul BİLİCAN’ı velilerle buluşturdu.
Kitap Okumak, Boş Zaman Etkinliği Değildir.

15-03-2019 15-03-2019 15-03-2019
15-03-2019 15-03-2019  

 

“Kitap Okumak, Boş Zaman Etkinliği Değildir”

 

 İstanbul Veli Akademileri Projesi kapsamında, Emlak Konut Ortaokulu’nda, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ertuğrul BİLİCAN velilerle bir araya gelerek “okuma kültürü ve akademik başarı” konuları çerçevesinde bir söyleşi gerçekleştirdi. Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak ve sonrasında okuma kültürü oluşturmak adına ilçemizde önceki yıllarda başlayan ve halen devam eden projelerden söz eden Sayın Bilican, kendi öğrencilik döneminden de örnekler verdi. Kitap okuma alışkanlığı ve eleştirel kitap okuma olan “okuma kültürünün” akademik başarıyı da olumlu yönde etkilediğinin altını çizdi. Değişen sınav sistemiyle beraber okuma hızının ve okuduğunu anlama becerisinin sınavdan alınan puan üzerinde önemli katkıları olduğunu dile getiren ve bu konu üzerine yapılmış bilimsel araştırmaların sonuçları ile elde edilmiş olan verilere değinerek konuşmasını sürdüren Sayın Bilican, velilere, kitap okumanın yalnızca boş zamanlarda yapılacak bir etkinlik olarak algılanmaması gerektiğini vurgulayıp kitap okumaya özel zaman ayırmanın ve çocuklara bu konuda rol model olmanın önemini belirtti. Okuma kültürü oluşturma konusunda ipuçları vererek söyleşiyi tamamlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, bu verimli söyleşiden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

 

İstanbul Veli Akademileri Projesi Ataşehir İlçe Koordinatörlüğü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 5775186-87; 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.