İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 83.yıl dönümü nedeniyele bir mesaj yayımladı.
10 KASIM MESAJI

Cumhuriyetimizin kurucusu; Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete irtihalinin 83.yıldönümü bugün.

ATATÜRK, Çanakkale´de düşmana geçit vermeyen milli mücadelenin, Samsun´da şahlanan milli ruhun, Ankara´da tescillenen milli iradenin öncüsü olmuştur. 

O'nun cesur askerliği, zeki diplomatlığı ve örnek devlet adamlığı tüm dünya liderleri tarafından kabul görmüştür. Düşman karşısında söz konusu vatan olduğu zaman "Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum" diyen ATATÜRK, aynı zamanda "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyerek de barışa verdiği önemi göstermiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlılık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerdeki güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir.

Milletimizi esaretten kurtarmak adına O'nun başlattığı mücadeleden aldığımız ilhamla muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma gayreti içerisindeyiz. 

Atatürk'ü anmanın en güzel şekli aziz hatırasına ve bıraktığı mirasa sahip çıkmaktır.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde saygı ve minnetle anıyorum.

 

       İsmail GÜNDAY

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.