İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İlçe Mill Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

100 yıl sonra bugün İstiklal Marşının kabulünü kutlarken, garbın afakını saran çelik zırhlı duvarları yıkan ecdadın torunları olarak, iman dolu göğüslerimizle kurulan tuzaklar, örülen duvarlar ve çıkarılan her türlü fitneye karşı dimdik duracağız. 

Tek dişi kalmış medeniyetin sınır boylarında tükenişine karşı her karışı şüheda fışkıran cennet vatanımıza gövdemizi siper edecek, hürriyetimize zincir vurmaya kalkan çılgınlara karşı enginlere sığmadımızı göstereceğiz. 

Ecdadımızın kahramanlıklarından cesaretle vatanımız, imanımız ve bütün değerlerimiz için çok çalışacak atalarımızın ruhunu incitmeyeceğiz. İstikbalimiz olan gençlerimiz ve çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirerek istiklalimizi ebediyetlere kadar sürdüreceğiz.

Dün gösterilen fedakârlık ve kahramanlık örneklerini bugün Suriye'de, Irak'ta, Bosna'da, Afrika'da, hâsılı nerede bir haksızlık ve adaletsizlik varsa orada sergileyen aziz Mehmetçiklerimizi buradan selamlamayı borç biliyor, ilelebet payidar kalacak bir milletin mensupları olarak Mehmet Akif'in mirasına sahip çıkan, istiklalimizi ebediyen sağlayacak istikballeri yetiştirebilmek ümit ve duasıyla tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizi saygıyla selamlıyorum.


İsmail GÜNDAY 

Ataşehir İlçe Millî Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.