İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsmail YILDIRIM Bir Mesaj Yayımlamıştır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsmail YILDIRIM Bir Mesaj Yayımlamıştır.

Saf bir sevgidir çocuk.

Masum bir melek.

Geleceğe gülümseyen bir mutluluk.

Coşkuyla çarpan bir yürek.

İstiklal mücadelesini veren ve bu mücadeleyi kazanan milletimiz, tam 104 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde TBMM'yi açarak "Egemenliğin Kayıtsız ve Şartsız Milletin" olduğunu tüm dünyaya ilan etti.

Milletin yönetimde söz sahibi olabilmesinin ilk adımlarındandı TBMM. Cumhuriyetin ilanıyla taçlanan millet egemenliği atalarımızın o günlerden bugünlere bıraktığı en önemli miraslarındandır.

Nice mücadelelerin neticesinde elde edilen bu toprakların ve sahip olduğumuz haklarımızın kıymetini bilmek ve korumak için, daima çok çalışmak ve bayrağımızı hep yükseklerde dalgalandırmak zorundayız. Çünkü biz çok çalıştıkça ve bu bayrak yükseklerde dalgalandıkça dünyaya sevgi ve kardeşlik duyguları hâkim olacak ve dünya daha yaşanılabilir olacaktır.

İnsana insan olduğu için değer verilen, sevginin, hoşgörünün, kardeşlik ve dostluğun yüzyıllardır yaşatıldığı bu topraklarda, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramında çocukların gerçek ve samimi duygularının tüm dünyayı kuşatmasını diliyorum. Zira çocukların temiz dünyalarına ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu bugünlerde daha çok hissediyoruz.

Bir tarafta bayram sevinci yaşarken diğer tarafta soykırıma maruz kalan çocukları görüyor ve büyüklerin dünyayı nasıl kirlettiğine şahitlik ediyoruz. Büyüklerin kirlettiği dünyadan çocukların temiz yüreklerine sesleniyor ve kirlerimizden bizleri arındırmalarını bekliyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle çocuklarımızın güzel duygularını tüm dünya çocukları paylaşsın, bu yaşta dostluk köprüleri kurulsun istiyoruz. Hiçbir çocuk ülkesini terk etmek zorunda kalmasın, bomba sesleriyle uyanmasın; tüm çocuklar baharın neşesi, çocukluğun coşkusuyla yaşasın, tüm dünya çocukların rengine boyanmasını diliyoruz...

Sevgili çocuklar bizler sizleri çok seviyoruz. Çünkü sizlerin kalplerinde tertemiz bir sevgi var. Bu temiz sevgiyi lütfen büyüklerin kirletmesine izin vermeyin. Bu sevginin tüm dünyaya hâkim olması için medeniyetimizin güzellikleriyle kendinizi donatın. Arkadaşlarınızla kurduğunuz dostluk köprülerini kimsenin yıkmasına müsaade etmeyin ki, yarınlarda da bu köprüler hep var olsun ve üzerinden geçenler dünyaya sevgi ve dostluğu yaysın. Biz büyüklerin siz çocuklardan öğreneceğimiz çok temiz duygular var. Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak bu temiz duyguların dünyaya hâkim olması için başta öğretmenlerimiz olmak üzere elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.    

Tüm dünyanın çocuklar kadar saf ve temiz kalabilmesini diliyor, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

                İsmail YILDIRIM

          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.