İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü vesilesiyle kutlama mesajı yayımladı. 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bayramlar birlikte güzel. Birlikle anlamlı. Cumhuriyet de bu birliğin yönetime yansıması kısaca. Halkın tercihiyle şekillenen bir yönetim süreci esasında. O halde bayramlar birlikle, birliktelikler cumhuriyetle kıymet kazanıyor. Bu birlik ve bütünlüğün merkezinde ise tüm farklılıklarıyla birlikte bu aziz milletin azim ve kararlılığıyla elde edilmiş bir zafer var.

Cumhuriyet, Milli mücadelenin başarısının tescilidir. Topyekün bir milletin varlık mücadelesinin, Milli Egemenlik anlayışıyla yönetime yansıması ve taçlandırılmasıdır.

Bu durum 29 Ekim 1923 tarihinde "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." denilerek bizzat Gazi Mustafa Kemal tarafından ifade edilmiştir.

Bir yönüyle halkın birliğini yansıtan Cumhuriyete ve kazanımlarına bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkmalıyız. Zira üzerinde yaşadığımız coğrafyada varlığımızı ilelebet muhafaza edebilmenin yolu birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmekle mümkündür. Akif'in ifadesiyle;

"Girmeden tefrika bir millete düşman giremez.

Toplu vurdukça sineler, onu top sindiremez".

Cumhuriyet ve değerlerimizi daha çok çalışarak, daha çok üreterek yükseltecek, bu aziz vatanı geleceğimizin teminatı gençlere en güçlü şekilde teslim edebilmek için gayret göstereceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle; "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun.

 

         İsmail GÜNDAY

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.