İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin istiklal ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığını, direnişini ve bağımsızlığını kazanmak uğruna verdiği milli mücadelenin bayramıdır.

1071 Malazgirt zaferiyle ayak bastığımız vatanımızın tapusu, 30 Ağustos zaferiyle tescillenmiştir. Türk ulusunun ordusuyla tek bir yürek ve yumruk halinde birleşerek gösterdiği cesaret, kahramanlık ve vatan sevgisi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yükselişindeki en sağlam yapı taşlarından biridir. Milletimiz, eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadelelerin sonucunda kazanılan bağımsızlığını korumuş, kimseye boyun eğmemiştir.

Günümüzden bir asır önce Millî Mücadelenin dönüm noktası Büyük Taarruz 'un kazanılmasıyla, bu zaferi betimleyen vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıldönümünü milletçe, birlik ve beraberlik içerisinde kutluyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı bizlere armağan eden, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını ve vatanımız uğruna canlarını siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

 

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.