İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail GÜNDAY'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail GÜNDAY'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü Mesajı

Bir toplumun geleceğe umutla bakabilmesinin ve dünyada söz sahibi olabilmesinin en kestirme yolu eğitimdir. Ancak ifsat edilebilmesinin ve geri kalmasının en kestirme yolu da eğitimdir. Bu yönüyle eğitim sadece donanımlı insan yetiştirmek için değil ayrıca vatansever, ahlaklı ve medeniyet değerlerine bağlı bir toplum oluşturabilmek anlamında da çok önemlidir. 

Eğitimin güvenilir ellerde olması gerektiğini 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimiyle bir kez daha gördük. Eğitimli olmalarına rağmen yaşadıkları toplumun çıkarları yerine kendi çıkarlarını önceleyen hainler milletin imkânlarını millete karşı kullanmaktan geri durmadılar.  

Bizler de geleceğe umutla bakabilmek ve dünyada söz sahibi bir devlet olabilmek için sadece bilgili nesiller değil aynı zamanda vatansever, ahlaklı ve medeniyet değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye'nin insan gücüne inanıyor, gençlerine ve geleceğine güvenle bakıyoruz.

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.