İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın

Bugün 10 Kasım.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 84. ölüm yıl dönümü.

Kurduğu Cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak hedefiyle mücadele eden liderin dediği gibi "Türk evladı, ecdadını tanıdıkça kendinde daha büyük işler yapma kuvvetini bulacaktır." Biz de bu doğrultuda gençlerimize tarihimizi, değerlerimizi öğreterek; onları geleceğe hazırlıyoruz. Bunun yolunu da yine ondan öğreniyoruz: "Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür. Bu ikinci ordu olmadan birinci ordunun kazançları ölüdür..."

'Birinci vazifesini; Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek' bilen gençliği yetiştirmek bizim vazifemizdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, O'na, Kahraman Silah Arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimize minnetle...

 

    İsmail GÜNDAY

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.