İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL GÜNDAY'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla aşağıdaki mesajı yayımlamıştır.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL GÜNDAY'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 NİSAN MESAJI

Tam 102 yıl önce bugün açılan TBMM, millet iradesinin yönetime yansımasını sağlayan en önemli adımlardan biri olarak tarihteki yerini aldı. "Egemenliğin Kayıtsız ve Şartsız Milletin" olduğu tüm dünyaya ilan edildi. İstiklal mücadelesini veren ve bu mücadeleyi kazanan milletin, en doğal hakkıydı bu. Hak sahibine hakkı teslim edildi bugün. Bu hakkı teslim edenlerin başında da, Gazi Mustafa Kemal geliyordu.

Bu topraklar ve bu haklar nice mücadelelerin neticesinde elde edildi. Bu nedenle sahip olduğumuz haklarımızın kıymetini bilmek ve korumak için bize düşen, daima çok çalışmak ve bayrağımızı hep yükseklerde dalgalandırmak için gereken sorumluluklarımızı yerine getirmektir. Çünkü biz çok çalıştıkça ve bu bayrak yükseklerde dalgalandıkça dünyaya sevgi ve kardeşlik duyguları hâkim olacak ve daha yaşanılabilir bir dünya olacaktır.

Bu önemli gün Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilmiş ve bayram ilan edilmiştir. Sadece bizim çocuklarımızın değil, tüm dünya çocuklarının birlikte kutladığı bir bayramdır. Zira gelecek çocuklarındır ve çocuklar tarafından inşa edilecektir. Bugünün çocukları sevgi, saygı, hoşgörü, kardeşlik, dostluk ve yardımseverlik gibi duyguları yaşayarak büyüsünler ki, büyüdüklerinde inşa ettikleri dünyada da bu duygular yaşasın.

İnsana insan olduğu için değer verilen, sevginin, hoşgörünün, kardeşlik ve dostluğun yüzyıllardır yaşatıldığı bu topraklarda, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramında çocukların gerçek ve samimi duygularının tüm dünyayı kuşatmasını diliyorum.

 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bu duyguları dünya çocuklarıyla paylaşmak için, bu yaşta dostluk köprüleri kursunlar diye aramızdalar. Sahile cesetleri vuran Aylan bebekler olmasın diye, üzerine bombalar yağan Ümran bebekler olmasın diye,  ülkesini terk ederek çadırlarda yaşamak zorunda kalan çocuklar olmasın diye aramızdalar.

Sevgili çocuklar bizler sizleri çok seviyoruz. Çünkü sizlerin kalplerinde tertemiz bir sevgi var. Bu temiz sevgiyi lütfen büyüklerin kirletmesine izin vermeyin. Bu sevginin tüm dünyaya hâkim olması için medeniyetimizin güzellikleriyle kendinizi donatın. Arkadaşlarınızla kurduğunuz dostluk köprülerini kimsenin yıkmasına müsaade etmeyin ki, yarınlarda da bu köprüler hep var olsun ve üzerinden geçenler dünyaya sevgi ve dostluğu yaysın. Biz büyüklerin siz çocuklardan öğreneceğimiz çok temiz duygular var. Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ailesi olarak bu temiz duyguların dünyaya hâkim olması için başta öğretmenlerimiz olmak üzere elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.     

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

 

                                                            İsmail GÜNDAY

                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.