İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın "CUMHURİYET BAYRAMI" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY Cumhuriyet Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın

Sevgili Gençler!

Cumhuriyet, bir zaferdir. Milli mücadelenin başarısının tescilidir. Topyekûn bir milletin varlık mücadelesinin, Milli Egemenlik anlayışıyla yönetime yansıması ve taçlandırılmasıdır.

Cumhuriyet mecburiyettir. Bu durum 29 Ekim 1923 tarihinde "Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir." denilerek bizzat Gazi Mustafa Kemal tarafından ifade edilmiştir.

Cumhuriyet rejiminde halkın seçme ve seçilme hakkı vardır. Halkın iradesinin devletin idaresine yansıması halkın devletine olan bağlılığını artırır, birlik ve beraberliğini pekiştirir. Bu yönüyle Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en önemli miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Millet olarak, bugün bunun haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bunun içindir ki; Cumhuriyetimizin ilanının yıldönümleri olan Cumhuriyet Bayramlarını her yıl tüm yurtta büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Cumhuriyet, bizi bir arada tutan mayadır. Bütün farklılıklarıyla birlikte halkın iradesidir.

Cumhuriyet, milletin azim ve kararlılığıyla kazanılan zaferlerin coşkusunu, yarınlara dair umutların heyecanını ifade eder.

Bugün "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir. İleri!" emrinin daha ilerilere taşınması, "İstikbal göklerdedir!" ufkunun peşine düşülmesi heyecanının yaşanması gereken gündür.

Gelecek asrın Türkiye'nin asrı olabilmesi için geçmişten kuvvet alarak geleceğe cesaretle yürümenin tam vaktidir.

Cumhuriyetin ilanının 99. yılında onurlu, gururlu, vakur ve heyecanlıyız. Kendimize, değerlerimize, cumhuriyetimize güveniyor, yarınlarda daha güçlü, daha müreffeh olacağımıza inanıyoruz.

Biliyoruz ki; ay yıldızlı bayrağımızın altında tek yürek ve tek vücut olduğumuzda, akıl ve gönül birliğimizi korudukça, ecdattan teslim alınan mirası geleceğimizin teminatı gençlere büyüterek teslim edeceğiz. Bizler bu bilinç ve gayretle çalışıyor, gençlerimize daha güçlü bir Türkiye bırakmak istiyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesiyle; "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz."

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin 99. yılı kutlu olsun.

 

    İsmail GÜNDAY

İlçe Milli Eğitim Müdürü

28-10-2022

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.