İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın "İLKÖĞRETİM HAFTASI" Mesajı

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Başında, "İLKÖĞRETİM HAFTASI" Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY'ın

Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve çok sevgili öğrencilerimiz,

Eğitim uzun bir yolculuktur. Doğumdan itibaren ailede başlayan bu yolculuğun en az 12 yılı ilk ve orta öğretim düzeyindeki okullarımızda geçiyor. Bu yönüyle hayatımızın en değerli yıllarını geçirdiğimiz okul yılları hepimiz için çok kıymetlidir.

"Ya öğreten ya öğrenen ya dinleyen ya da ilmi seven ol. Fakat sakın beşincisi olma helak olursun." diyen bir peygamberin ümmeti olarak bütün ülke eğitimin etrafında bütünleşiyoruz.

85 milyon nüfusumuzun 20 milyonu bugün ders başı yapıyor. Neredeyse her hanede en az bir öğrenci var. Bu nedenle eğitim memleket meselesidir. Eğitimdeki başarı aydınlık yarınlar, güçlü Türkiye demektir. Bu nedenle azmimizi ve heyecanımızı hiç kaybetmiyoruz.

Sevgili öğrenciler,

Hayat yolculuğunuzun ilk duraklarından olan okul yıllarını verimli bir şekilde geçirmek için elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum. Sizler bizim yarınlarımızsınız. Yarınların müreffeh Türkiye'sini sizler inşa edeceksiniz. Bu nedenle kendinizi iyi yetiştirmek mecburiyetindesiniz. İçinizden bazıları atomu parçalamaya devam edecek, bazıları da uzayın derinliklerini keşfe çıkacaksınız. Aldığınız eğitimlerle yeni keşifler yapacak ve yeni icatlar çıkaracaksınız. Bizler de sizlerle iftihar edeceğiz.

Değerli velilerimiz,

Hayattaki en değerli varlıklarınızı bizlere emanet ettiğinizi biliyoruz. En değerlilerinizi en nitelikli bireyler olarak yetiştirmek için elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olabilirsiniz. Evlatlarınızın eğitim-öğretim süreçlerinde desteklerinizi istirham ediyoruz.

Kıymetli öğretmenlerimiz,

Öğrencilerimize ilimle irfanı, bilgi ile hikmeti birlikte vereceğiz ki, maddeten ve manen donanımlı edep ve hayâ sahibi bilge nesiller yetiştirebilelim. Sizler yetiştirdiğiniz her öğrenci ile yarınlara imzanızı atıyorsunuz. Emeklerinizin kutsallığı tartışılmaz. Şimdiden teşekkür ediyoruz.

Öğretmen, öğrenci ve velilerimizle işbirliği içerisinde geleceğimiz olan yavrularımızı, yarınlara en iyi şekilde hazırlamanın heyecan ve gayreti içerisindeyiz. Bilgisini insanlığın hayrına kullanan, başarılı, ahlaklı, çağın gerekleri ve değerleriyle donamış, mutlu ve umutlu bir nesil için eğitim şart...

İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize ve Ataşehir'imize hayırlı olmasını diliyorum.

    İsmail GÜNDAY

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.