İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YILDIRIM'ın "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YILDIRIM "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YILDIRIM'ın

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. sene-i devriyesinde, bu toprakları ve asırlık bir çınar olan cumhuriyeti bize armağan eden tüm şehitlerimizi ve bugün hayatta olmayan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Türk evladı, ecdadını tanıdıkça kendinde daha büyük işler yapma kuvvetini bulacaktır." ifadesinden hareketle nesillerimizi tarihimiz, kültürümüz ve değerlerimizle donatarak geleceğe hazırlıyoruz. Zira Atatürk diyor ki: "Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür. Bu ikinci ordu olmadan birinci ordunun kazançları ölüdür..." Onu doğru anlayarak yetişen gençlerimizin dünyadaki her yarışta onurla mücadele edip başarılı olacağına inanıyorum.   

Bizler gençlerimize Atatürk'ü anmanın; tarihine, kültürüne, değerlerine, kurduğu Cumhuriyete, tam bağımsızlığa, milli sınırlarımız içerisinde bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkmakla mümkün olduğunu asla unutturmamalıyız. Bu gerçeği o bize şöyle hatırlatıyor: "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir." Yine diyor ki, "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır."  

Cumhuriyetin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyorum. Kahraman silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimize minnet ve saygı ile...      

    İsmail YILDIRIM

İlçe Milli Eğitim Müdürü  

10-11-2023

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.