İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YILDIRIMIN'ın "CUMHURİYETİN 100. YIL DÖNÜMÜ" Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YILDIRIM Cumhuriyetin 100. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YILDIRIMIN'ın

1000 yıllık tecrübenin neticesinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. yaşının coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu coşkunun arkasında topyekün bir milletin varlık mücadelesiyle kazanılan nice zaferler var.  Girişilen milli mücadeleyle medeniyet maskesi giyen tek dişi kalmış batılı canavarların, vatanın aziz toprağından sökülüp atılışının hikayesi var. Bayrağı indirmeyen, ezanı dindirmeyen, mabedinin göğsüne namahrem eli değdirmeyen göğsü iman dolu ecdadın kahramanlıkları var. Azim ve kararlılığı ile zalimin zulmüne boyun eğmeyen tek yürek olmuş bir milletin çelikten iradesi var.

 

Farklılıkları zenginliği bilen bir medeniyetin çocukları olarak geleceğe bakarken geçmişimizden ilham ve cesaret alıyoruz. Birlikte yaşama irademizin ne kadar kıymetli olduğunu, "Yurtta ve Cihanda Barış" ilkesinin ne kadar değerli olduğunu bugünlerde daha iyi anlıyoruz. Hiçbir zümrenin ayrıcalık sahibi olmaması ve halkın iradesinin yönetime yansımasıyla bu birlik her daim muhafaza ediliyor. Bu sayede köyünde yetişmiş bir Anadolu evladı günün birinde devletinin Cumhurbaşkanı olabiliyor. Anlaşılıyor ki cumhurun en kıymetli kazanımı Cumhuriyettir.   

 

Sevgili Gençler,

 

"Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bizler de sizlere çok güveniyoruz. Yarınlar sizin azim ve kararlılığınızla şekillenecek. Keşfettikleriniz ve ürettiklerinizle ülkenize değer katacak, istikbali inşa edeceksiniz. Sizlerin başardıklarınızla bayrağımız en yükseklerde dalgalanacak, Cumhuriyetin ikinci yüzyılı Türkiye Yüzyılı olacak. Nice masum ve mazlum milletler al bayrağın gölgesine sığınacaklar. Tam da bu nedenle Cumhuriyete ve kazanımlarına bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkacağız. Atatürk'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlıklar düzeyinin üzerine çıkacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

Cumhuriyetimiz var olsun. Cumhuriyetin 100. Yılı kutlu olsun.

   

   İsmail YILDIRIM

İlçe Milii Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.