İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY, İlköğretim Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

 "Okul açıldı."

"Temizlik, Maske, Mesafe"

 

Kıymetli öğretmenlerimiz, değerli velilerimiz ve çok sevgili öğrencilerimiz,

Bir buçuk yıldır devam eden pandemi koşullarının ardından nihayet okullarımızı açtık ve öğrencilerimize kavuştuk. Ancak pandemi koşulları halen devam etmekte olduğundan tedbirlere dikkat ederek eğitime devam edeceğiz.

Bu süreçte sağlık sorunları yaşamış olan tüm öğretmen, veli ve öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an önce bu musibetten kurtulabilmemiz için dua ediyorum.

Salgın hastalık sürecinde hepimizin birbirimize karşı sorumluluk taşıdığımızı tekrar fark ettik.  Hiçbirimiz ben istediğim gibi yaşar, istediğimi yapar, istemediğimi yapmam deme lüksüne sahip değiliz. Zira birimizin tedbirlere dikkat etmemesi diğerlerimizin hastalanmasına belki de ölümüne sebep olabilir. Toplumda tek başımıza yaşamadığımıza göre sorumluluklarımız, zorunluluklarımız haline gelmiştir.

Bilim insanlarının tavsiyelerine ve devletimizin aldığı tedbirlere uyduğumuzda okullarımız açık kalacak, öğrencilerimizin eğitimlerinde aksamalar yaşanmayacaktır. Aksi halde önce sağlığımızı kaybedebileceğimizi peşinden de eğitim başta olmak üzere pek çok imkândan yoksun kalabileceğimizi aklımızdan çıkarmamalıyız.

Bu süreçte okullarımızın sadece bir eğitim kurumu olmanın ötesinde anlamlarının olduğunu da fark ettik. Okulların aynı zamanda güvenli bir sosyalleşme alanı olduğu göz ardı edilmemelidir. Öğrencilerimizin güvenilir ortamlarda doğru ve iyi arkadaşlık ilişkileri geliştirmeleri kişisel gelişimleri açısından son derece önemlidir. Yaklaşık 25 milyon gencin evde kalmasının nasıl sosyolojik ve psikolojik etkilerinin olduğu ve olacağı, üzerinde düşünülmeye ve araştırma yapılmaya değer bir sorun alanıdır.

Öğretmen, veli ve öğrencilerimizle işbirliği içerisinde geleceğimiz olan yavrularımızı, yarınlara en iyi şekilde hazırlamanın heyecan ve gayreti içerisindeyiz.

Başarılı, ahlaklı, çağın gerekleriyle donanmış, mutlu ve umutlu bir nesil için eğitim şart...

İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nın sağlıkla ve hayırla dolu olmasını diliyorum.

     İsmail GÜNDAY
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.