İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Fuat Sezgin BİLSEM Öğrencileri WRO (World Robotics Olimpiad) Dünya Robot Olimpiyatları Türkiye Finalinde 1. lik Ödülü Alarak Almanya'daki Dünya Finalinde Ülkemizi Temsil Etmeye Hak Kazanmışlardır

İstanbul Fuat Sezgin BİLSEM Öğrencileri WRO (World  Robotics Olimpiad) Dünya Robot Olimpiyatları Türkiye Finalinde 1. lik Ödülü Alarak Almanya'daki Dünya Finalinde Ülkemizi Temsil Etmeye Hak Kazanmışlardır

İlçemiz Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Okulu öğrencileri İzmir'de düzenlenen WRO (World  Robotics Olimpiad) Dünya Robot Olimpiyatları Türkiye Finalinde "Geleceğin Mucitleri Küçük Yıldızlar" Kategorisinde ROBİSTİM Takımıyla 1. olarak Almanya ve Macaristan'da düzenlenecek Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Dünya Robot Olimpiyatı'nın (World Robot Olympiad WRO) amacı gençlerin robot ve bilime karşı ilgilerini arttırmaktır. WRO ilkokuldan üniversiteye dünyanın her yerinde tüm öğrencilerin fikir üretme ve problem çözme gibi yeteneklerini "düşündürücü ve eğitici robot turnuvaları ve aktiviteleri" düzenleyerek geliştirir.

Bu sezon Türkiye'de Kurallı (RoboMission), Geleceğin Mucitleri , Geleceğin Mühendisleri ve RoboSpor (RoboSports) klasmanlarını düzenleyen Bilim Kahramanları Derneği, gençlerimizin bilim ve teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecekleri ve ifade edebilecekleri bir ortam sağlamayı hedeflemiştir.

310 takımın katıldığı Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2022'de "Geleceğin Mucitleri Küçük Yıldızlar klasmanı birincisi İstanbul Fuat Sezgin BİLSEM ROBİSTİM Takımı, Kasım 2022'de Almanya ve Macaristan'da düzenlenecek WRO International Final 2022 etkinliğine katılarak ülkemizi temsil etme hakkı kazanmıştır.

Dünya klasmanında ülkemizi temsil edecek olan takımımızı başarıdan başarıya taşıyan takım koçu Eyüp SUCU'yu ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılar dileriz.

13-06-202213-06-202213-06-202213-06-2022

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.