İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında M.T.A.L. Öğretmenlerine Eğitimlerimiz Başlıyor.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında M.T.A.L. Öğretmenlerine Eğitimlerimiz Başlıyor.

 

Mesleki eğitimde son yıllarda yaşanan iyileşmenin tüm meslek okullarımıza yaygınlaştırılması ve mesleki eğitimin kalitesinin artırılması yer alıyor. Proje, mevcut 3 bin 259 mesleki ve teknik anadolu lisesinden bin mesleki ve teknik anadolu lisesini kapsıyor. 

Proje süresini bir yıl olarak belirlendi. Proje kapsamında seçilen bu okullarda yaklaşık 600 bin öğrenci eğitim alıyor. Okulların seçiminde öğrencilerin devamsızlık oranı, akademik başarı oranı, sınıf tekrarı yapan öğrenci oranı ve örgün eğitim dışına çıkan öğrenci oranı gibi kriterler kullanıldı. Proje kapsamında bu okullarımızı çok-boyutlu desteklenecek. Proje sonunda bu okullarımızda ciddi iyileşme sağlayacak. Böylece mesleki eğitimin kalitesini tüm okullarımızda artırmış olacaktır. Mesleki eğitimde kalitenin artması dolaylı olarak eğitim sistemimizin kronik bir sorunu olan okullar arası başarı farkının azaltılmasına da katkıda bulunacaktır.

Okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize yönelik eğitimler düzenlenecek. Öncelikle yönetici ve öğretmenlerinin proje farkındalığını artırmak ve bilgilendirmek için tüm okullara yönelik eğitimler düzenlemeye başlandı. Bu eğitimler 81 ilimizde halen devam ediyor. Ayrıca, okul yöneticilerimize yönelik kişisel gelişim ve liderlik eğitimleri düzenlenecek. Diğer taraftan, bu okullardaki tüm meslek alan ve atölye öğretmenlerimizin proje süresinde iş başı ve mesleki gelişim eğitimleri almaları sağlanacaktır.

Ilçemiz Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi tarafından öğretmenlerimize

  • PATENT
  • TÜBİTAK PROOJELERİ
  • AB PROJELERİ
  • E-TWİNNİNG PROJELERİ
  • TEKNOFEST YARIŞMALARI eğitimleri verilecektir.

 

 

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.