İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail GÜNDAY, Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Aslında sevgi, şefkat, merhamet, inanç, irfan, güven, saygı, hürmetin de günü. Zira bu donanımlar öğretmenliğin ortak paydalarından bir kaçı. Hayattaki en değerli varlıklarınızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin hepimizin hayatında bir karşılığı vardır.

Öğretmenlik bir bilgi aktarma mesleği olmadığı gibi eğitim de bilgi yüklemekle ilgili değildir. Öğretmenden duyguyu çekerseniz eğitim yapamazsınız. Öğretmendeki sevgi, şefkat, merhamet, sabır eğitimin olmazsa olmazı olduğundan her öğretmen hürmet ve saygıyı hak etmektedir.

Her vatandaşın okul sıralarından geçtiği göz önünde bulundurulduğunda öğretmenin yükü ve sorumluluğu ağır olduğundan mükâfatı da o nispette büyüktür. Yavrularımızın hayatına dokunan, onları geleceğe hazırlayan, iyiyi, doğruyu, güzeli öğretirken kötüden, kötülükten ve yanlıştan uzaklaştırmaya çalışan öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyor, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, bütün meslektaşlarıma sağlık ve afiyet içerisinde nice yıllar hizmet etmelerini diliyorum...

 

İsmail GÜNDAY

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.