İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Disiplinlerarası Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisi Farkındalık Eğitimi" Çalıştayı Akademik Kitabı Sn. İsmail GÜNDAY'a Takdim Edildi.

05 MAYIS 2023


Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde "Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Disiplinlerarası Bilgi İşlemsel Düşünme Becerisi Farkındalık Eğitimi" adlı Dr. Serap Çimsir'in yazdığı ve yürüttüğü TÜBİTAK 4005 projesinde 31 Ağustos-4 Eylül 2021 tarihlerinde Ataşehir Bahçeşehir Koleji ev sahipliğinde 30 sınıf öğretmeni disiplinlerarası bilgi işlemsel düşünme becerisi eğitimi almıştı. Projede bilgi işlemsel düşünme becerisi ile bağlantılı yöntem/tekniklerin bulunduğu çok sayıda etkinliklere yer verilmiştir. Projede çeşitli üniversitelerden ve Milli Eğitim Bakanlığından öğretmen eğitimi ve bilgi işlemsel düşünme becerisi ile ilgili çalışmaları olan öğretim elemanları uzman veya eğitmen olarak görev almıştır. Ayrıca proje deneyimi yüksek rehberlerle proje yürütülmüştür.

 Eğitime katılan sınıf öğretmenleri proje yürütücü, uzmanlar ve eğitmenler gözetiminde ders planları yazmıştı. Yazılan planlar diğer öğretmenlerin faydalanması ve projenin yaygınlaşması amacıyla uluslararası bir yayınevi tarafından basılmıştır. Projeye Ataşehir ilçesinden katılan öğretmenlerimiz kitabı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail GÜNDAY'a takdim etmişlerdir. Proje ekibini ve katılımcıları tebrik ederiz.

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.