İSTANBUL ATAŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Umudum Öğretmenim" Projesi Kapsamında LGS ve YKS Kurslarımız Başlıyor.

Umudum Öğretmenim Projesi kapsamında öğrencilerimize yönelik YKS ve LGS kursları 29 Mart Pazartesi gününden itibaren başlıyor.


 

 

 

"UMUDUM ÖĞRETMENİM" Projesiyle, İstanbul'da bulunan ebeveyn kaybı yaşayan çocukların eğitim koçluğu yöntemi ile desteklenerek öğrencilerin çok yönlü gelişimi sağlanarak akademik başarılarının artırılması hedeflemektedir. Ayrıca proje kapsamında anne veya babasını kaybeden çocuklarımıza, ailelerine, akranlarına ve öğretmenlerine eğitim faaliyetleriyle birlikte farkındalık çalışmalarının yapılması amaçlanmaktadır.

Sosyal, ekonomik, kültürel ve akademik alanlarda çeşitli problemler yaşayan yetim/öksüz çocukların; kendilerine ve çevrelerine olan güvenlerini artırmak, aileleri ve arkadaşlarıyla iyi ilişkiler geliştirebilmelerini sağlamak, sosyal-duygusal becerilerini artırmak ve yas süreçlerinde yanlarında olmak projenin amaçları arasındadır.

 

Emeği geçen yöneticilerimize projede görev alan gönüllü öğretmenlerimize ve dersleri verecek gönüllü öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

26-03-2021 26-03-2021

 

 

Küçükbakkalköy Mah. Işıklar C. No1 Kat2 34758 Ataşehir / İSTANBUL - 0216 577518687 0216 5744994

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.